3 najciekawsze grupy Fb dla Panien Młodych

Czymże byłaby organizacja wesela bez grup facebookowych? Na pewno sprawą niełatwą. To właśnie tam wiele Panien Młodych kieruje pierwsze kroki po zaręczynach, aby zasięgnąć rady, znaleźć polecanych podwykonawców i sprawdzić opinie o osobach, które planuje się zatrudnić.

Grup dla Panien Młodych jest na Facebooku bardzo dużo, ale nie wszystkie są tak samo wartościowe. Oto nasz subiektywny wybór 3 naszych ulubionych. Zaznaczamy, że są to grupy ogólnopolskie, na pewno jednak warto szukać także grup regionalnych ze swojej okolicy.

Na końcu artykułu znajdziecie także kilka praktycznych informacji, czym powinna charakteryzować się dobra ślubna grupa facebookowa.

1. Ślub bez bez – naturalne uroczystości z klasą

Grupa dla Panien Młodych, które planują wesele inne niż wszystkie. Nie znajdziesz tu porad o wybieraniu sukien o fasonach księżniczek ani najpopularniejszych dworków weselnych w Twojej okolicy.  Ale jeśli szukasz miejsca na wesele w stylu slow lub namiarów na niszowe projektantki sukien ślubnych, to zacznij od tej właśnie grupy.

Grupa liczy ponad 13 000 członków, a jej założycielka Marysia (i jej dzielni admini – ściskamy Mati 😉 ) bardzo dba o porządek i miłą atmosferę. W treściach znajdziesz wyróżnione posty z zestawieniami podwykonawców oraz posty tematyczne, które bardzo ułatwiają odnajdywanie interesujących Cię informacji.

2. Oryginalne Panny Młode

Grupa dla odważnych Panien Młodych szukających ciekawych rozwiązań organizacyjnych i stylizacyjnych, choć znajdziesz tu także dobre rady dotyczące organizacji bardziej tradycyjnych wesel. Sporo na niej linków do ciekawych artykułów, a także postów skupiających Panny Młode mających śluby w konkretnych miesiącach.

Grupa liczy ponad 1000 członków. Założycielka Kasia jest hiperaktywna, dużo się wypowiada i dla każdej Panny Młodej znajdzie ciekawy pomysł. Informacje odnajduje się odrobinę ciężej niż w poprzedniej grupie, ale zawsze można oznaczyć w treści pytania Kasię, a ona na pewno przekieruje do odpowiedniego wątku.

3. Ślubno-Weselna Grupa Wsparcia

Zdecydowanie największa grupa w naszym zestawieniu (prawie 55 000 członków), co z jednej strony utrudnia jej przeglądanie i bycie na bieżąco z wątkami, z drugiej gwarantuje, że na pewno w grupie znajdzie się ktoś, kto słyszał o ludziach, z którymi planujecie podjąć współpracę i o których chcecie troszeczkę popytać.

W grupie znajdziecie Panny Młode organizujące wesela w najróżniejszych stylach, a w gąszczu postów odnajdziecie się dzięki egzekwowanej polityce “hasztagów” #. W gronie adminów znajdziecie m. in. jedną z najpopularniejszych ślubnych blogerek – Niepoprawną Pannę Młodą, która branżę ślubną zna jak własną kieszeń i chętnie dzieli się swoją wiedzą.

Po czym poznasz dobrą i fajną grupę ślubną?

Przede wszystkim dobra grupa ślubna jest wolna od spamu, który jest nagminny w wielu mniej wartościowych. We wszystkich grupach są podwykonawcy, którzy rozglądają się za klientami, ale w tych najlepszych możliwość autoreklamy jest ograniczona do odpowiadania na konkretne zapytania członków  lub do wiadomości prywatnych.

W dobrej grupie nie spotka Cię żaden hejterski komentarz, bo administratorzy dbają o miłą atmosferę i pilnują, aby wypowiedzi były uprzejmie i konstruktywne, nawet jeśli dochodzi do polemiki.

Fajna grupa ślubna będzie wolna od światopoglądu – odnajdziesz się w niej zarówno jeśli organizujesz ślub cywilny, jak i jeśli głęboko przeżywasz ślub kościelny. Twoje poglądy będą szanowane i tego samego członkowie grupy będą oczekiwali od Ciebie.

W dobrej grupie powinno się łatwo przeszukiwać treści i znajdować interesujące Cię informacje. Różni administratorzy mają na to różne pomysły, ale najważniejsze jest, aby raz wskazane zasady były przestrzegane i egzekwowane od członków.

Sprawdź także, czy grupa jest w ogóle aktywna i żywa – jeśli ostatni post i/lub komentarz pojawił się na niej kilka dni albo tygodni temu, to raczej nie będzie ona dla Ciebie wartościowa.

Na co uważać w grupach ślubnych

Pamiętaj, żeby na polecenia na ślubnych grupach patrzeć z lekką nieufnością, zwłaszcza jeśli danego podwykonawcę poleca zawsze jedna i ta sama osoba. Na grupach bywają czasami specjaliści od marketingu szeptanego, których jedynym celem jest reklama konkretnej firmy (lub grupy firm).

Używaj lupki, czyli wewnętrznej, grupowej wyszukiwarki – nic tak nie denerwuje administratorów (i samych członków), jak ludzie pytający o to samo po kilkanaście razy dziennie. Przyczynisz się w ten sposób do fajnej atmosfery na grupie i do jej przejrzystości.

Zawsze także zapoznaj się z regulaminem grupy, do której własnie dołączyłaś – szkoda, abyś została z niej wyrzucona za błąd, który popełniłaś nieświadomie 🙂

 

Kasia Czerny-Nowak – konsultantka ślubna Czyni Cuda

 

Fot. Photo by rawpixel.com on Unsplash

Napisz komentarz

sixteen − six =