Trendy ślubne 2018 – top 5 by Czyni Cuda

Zbliżający się początek roku to okazja do wszelkiego rodzaju prognoz na nowy sezon ślubny 2018. Wszyscy w branży rozmawiamy o przyszłorocznych trendach ślubnych. Z całego tego bogactwa przewidywań, pomysłów i mód wybrałyśmy dla Was 5 naszych ulubionych. Większość z nich wykorzystałyśmy w naszej ostatniej sesji stylizowanej „Inspired by Adele”, z której pochodzi część zdjęć w tym artykule.

1. Marmur

Marmurowe inspiracje skradły nasze serca od pierwszego wejrzenia. Wszelkiego rodzaju stylizacje, w których pojawia się ta skała, lub jego tańsze odpowiedniki, ujmują nas elegancją, subtelnością i naturalnością.

Szczególnie pięknie prezentują się marmurowe winietki (koniecznie ręcznie kaligrafowane) – zarówno te nieregularnych kształtach jak i te w formie geometrycznych płytek.

Papier z efektem marmurowego barwienia jest niezwykle wdzięcznym materiałem dla eleganckiej papeterii ślubnej – podobają nam się zwłaszcza te o dużej gramaturze (czyli po prostu grube 😉 ) i sztywności.

Marmur widoczny jest także w trendach cukierniczych – cukrowe i marcepanowe masy barwione na marmurkowy efekt pięknie prezentują się jako wykończenie tortów weselnych oraz innych słodyczy.

Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”

2. Transparentność

Transparentne dekoracje i elementy ślubne – ich minimalizm i elegancja – wzbudza nasz zachwyt prawie w każdym wydaniu. Transparentne tablice z rozsadzeniem gości, zaproszenia, talerze i podtalerze, krzesła… Wszystkie one bardzo nam się podobają i wszystkie będą pojawiać się na naszych przyszłorocznych weselach. Bardzo często będziemy je łączyć z kaligrafią, ale świetnie pasuje do nich także nowoczesna, minimalistyczna typografia lub połączenie  obudwu.

Niezmiennie na weselach i ślubach pojawiać się będą transparentne krzesła, które nazywamy „Ghgostami”.

Co ciekawe, marmur i transparentność tworzą niezwykle piękne, choć przewrotne połączenie. Dobre konsultantki i dekoratorki będą wiedziały jak połączyć twardy i zimny marmur z niezwykłą delikatnością transparentnych elementów.

Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”

3. Minimalistyczna papeteria ślubna

Z połączenia mody na zieleń, śluby w stylu slow oraz akwarele powstały właśnie one – minimalistyczne, skromne i ujmujące kolekcje ślubnej papeterii. Delikatne, nienachlane motywy graficzne (przeważnie liściaste lub delikatnie kwiatowe) łączone są z prostą typografią oraz elementami kaligrafowanymi w nurcie kaligrafii nowoczesnej. Niezwykle ważnym elementem tych projektów są szlachetne papiery, często o naturalnych fakturach w kolorach zgaszonej bieli.

Minimalizmowi projektów towarzyszy często zwięzłość treści – zaproszenia nie mają dużej ilości tekstu i nie towarzyszą im żadne wierszyki ani rebusy. Często zawartość podzielona jest na 2 lub 3 karty – zaproszenie główne, kartę RSVP oraz kartę z dodatkowymi informacjami organizacyjnymi związane delikatnym sznureczkiem, jedwabną (koniecznie) tasiemką lub papierową szarfą w odbijającym się kolorze.

Kolekcje te nie będą pasowały do każdej stylizacji, a w niektórych wnętrzach mogą po prostu „zginąć” i zostać przytłoczone zbytnim przepychem i ilością dekoracji. Jeśli marzy się Wam wykorzystanie takiej papeterii ślubnej na Waszym ślubie przemyślcie dokładnie każdy element stylizacji.

Fot. Love Prints Fot. Love PrintsFot. Love Prints

4. Zieleń, nadal zieleń… i jeszcze więcej zieleni

Zieleń nadal króluje w ślubnych trendach, ale ewoluuje w coraz ciekawsze kierunki. Z jednej strony wprowadzane są jej ciemne i butelkowe odcienie – często w formie wielkich liści o ciekawych kształtach, z drugiej coraz więcej eksperymentuje się z jej jasnymi i chłodnymi odmianami, nierzadko podbijając ich chłód i posypując je kredą czy proszkiem holi.

Zieleń swoim bogactwem odcieni daje nam niezwykle szerokie możliwości stylizacyjne – będzie pasowała do wesela w stylu boho, rustykalnego, modernistycznego, a także odważnego glamour w kolorach szmaragdu i butelkowej zieleni. Odcienie te, ale także same style dekoracyjne, można ze sobą ciekawie łączyć, należy to jednak robić niezwykle umiejętnie i najlepiej pod opieką doświadczonej florystyki.

W realizacjach Czyni Cuda w 2018 roku możecie się spodziewać dużej ilości zieleni w najróżniejszych wydaniach!

Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”Fot. Maria Mendakiewicz dla sesji “Inspired by Adele”

5. Fotolustro

Tak jak kochamy fotobudki (zwłaszcza miłość Kasi do nich jest już legendarna), tak pokochałyśmy fotolustra. Są eleganckie, dają wiele możliwości co do wielkości i kształtów wydruku, mają rozbudowane interfejsy pozwalające na dodawanie do zdjęć własnych opisów, obrazków i innych elementów graficznych, a przy tym nadal dają mnóstwo frajdy, radości i doskonałej zabawy. Na pewno zobaczycie je na naszych przyszłorocznych weselach, bo także naszym parom młodym szalenie podoba się ta nowa weselna atrakcja.

Fot. www.magicznezwierciadlo.plFot. www.magicznezwierciadlo.pl

 

Kasia Czerny-Nowak – konsultantka ślubna Czyni Cuda

 

Za zdjęcia dziękujemy:

Love Prints – www.loveprints.pl

Magiczne Zwierciało – www.magicznezwierciadlo.pl

Twórcom sesji “Inspired by Adele”:

Pomysłodawca i organizator: Czyni Cuda
Modelka: Krągła dziewczyna by Kornelia
Fotografia: Maria Mendakiewicz
Film: GEMCO wedding films
Dekoracje: Wietrzne Pole
Suknie: La Luce Eterna Anna Smereczyńska
Makijaże: Natalia Bożek Make Up
Fryzura: Hair Izabela Sajbor
Papeteria: Aga Pisze
Biżuteria: Aureus Flos
Tort i słodkości: Miss Cupcake
Miejsce: Dworek New Restaurant
Podtalerze betonowe: FÓBE

Napisz komentarz

2 + 17 =